Publikacja

Dlaczego warto posiadać tę publikację?

Poznaj publikację TERAPIA PEDAGOGICZNA W PRZEDSZKOLU Z ELEMENTAMI INTEGRACJI SENSORYCZNEJ

Bogaty zbiór materiałów przygotowanych specjalnie z myślą o terapeutach i pedagogach prowadzących zajęcia usprawniające integrację sensoryczną dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zawsze przydatne treści – każdy scenariusz jest dopasowany do rozwoju określonego obszaru np. percepcji wzrokowej czy motoryki, dzięki czemu można łatwiej monitorować i prowadzić usystematyzowaną terapię.

Publikacja zawiera m.in:

Bogaty zbiór scenariuszy, kart pracy i materiałów graficznych do usprawniania obszarów w zakresie:

percepcji i pamięci wzrokowej
percepcji,analizy i syntezy
orientacji przestrzennej
motoryki
umiejętności matematycznych
rozowju emocjonalnego i społecznego

Dlaczego warto:

• Otrzymasz bogaty zbiór ciekawych scenariuszy wraz z kartami pracy, pogrupowanymi według obszarów zaburzeń integracji sensorycznej oraz przeznaczonymi dla różnych grup wiekowych.
  • Przeprowadzisz atrakcyjne zajęcia i skutecznie przyciągniesz uwagę dzieci
  • Urozmaicisz zajęcia wykorzystując różne pomoce dydaktyczne – rysunki, kolorowanki, wycinanki, wierszyki, zabawy ruchowe, zabawy fabularyzowane, piosenki, a także materiały multimedialne
  • Dzięki zawartym w publikacji wskazówkom i dodatkowym materiałom, zaangażujesz rodziców do pracy z dzieckiem i tym samym usprawnisz proces terapii.
  • Dzięki dodatkowym broszurom poszerzysz swoje kompetencje i wiedzę na temat różnych metod terapeutycznych, których elementy można wprowadzić do terapii dzieci przejawiającymi trudności w integracji sensorycznej.
  • Wykorzystanie kreatywnych i skutecznych scenariuszy skraca czas przygotowań do kolejnych zajęć

Publikacja zawiera m.in:

Publikacja - wydanie papierowe (294 strony)

1. Bogaty zbiór scenariuszy i karty pracy do zajęć

Materiały przyporządkowane do usprawniania obszarów w zakresie:

• percepcji i pamięci wzrokowej,
  • percepcji, analizy i syntezy słuchowej,
  • orientacji przestrzennej, motoryki,
  • umiejętności matematycznych,
  • rozwoju emocjonalnego i społecznego,
  • dziennik zajęć korekcyjno-kompensacyjnych.

Pomoce dydaktyczne:

• ​​rysunki, kolorowanki, wycinanki, wierszyki, zabawy ruchowe, zabawy fabularyzowane, piosenki, a także materiały multimedialne umożliwią przeprowadzenie nieszablonowych zajęć i skuteczne skupienie uwagi podopiecznych a także skrócą czas przygotowań do kolejnych zajęć.

2. Praktyczne materiały do pracy z uczniem niepełnosprawnym

Pomoce w postaci gazetek i wskazówek włączające rodziców do pracy z dzieckiem objętym terapią.

3. Materiały dodatkowe

Dziennik zajęć korekcyjno-kompensacyjnych.​

Płyta CD

Bajki terapeutyczne (audiobook)

Portal internetowy

Wersja elektroniczna poradnika wzbogacona o zeszyty tematyczne (całość ponad 1000 stron).
Zeszyty tematyczne zawierają dodatkowe ćwiczenia i materiałami do prowadzenia zajęć (scenariusze zajęć, plakaty edukacyjne, zbiory wierszy i bajek oraz propozycje gier i zabaw). Każdy zeszyt to ok. 50 stron gotowych do wykorzystania materiałów.

Do tej pory ukazały się następujące zeszyty tematyczne:

• Orientacja przestrzenna. Pakiet zabaw i kart zadaniowych do pracy w przedszkolu i w domu.
  • Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna w przedszkolu. Ćwiczenia i zabawy.
  • Umiejętności matematyczne. Pakiet zabaw i kart zadaniowych do pracy w przedszkolu i w domu.
  • Arteterapia jako forma usprawniania integracji sensorycznej poprzez wykorzystanie metod z zakresu treningu twórczego
  • Metody twórcze oparte na aktywności ruchowej. Forma wspierania rozwoju psychomotorycznego dzieci.
  • Metody twórcze wykorzystujące muzykę. Forma wspierania rozwoju psychomotorycznego dzieci.
  • Wielozmysłowe poznawanie świata. Metody edukacji i terapii oparte na polisensorycznym poznawaniu świata.
  • Motoryka mała. Metody i formy terapii doskonalenia motoryki małej.
  • Zabawy ruchowe dla czterolatków.
  • Zaburzenia sensoryczne – elementy diety sensorycznej w przedszkolu - ćwiczenia oddziałujące na przedsionek, propiocepcję i dotyk.w
  • Koordynacja wzrokowo-ruchowa. Metody i formy terapii doskonalenia koordynacji wzrokowo-ruchowej.
  • Czy terapię integracji sensorycznej można przeprowadzić w sali przedszkolnej?Wyposażenie Sali do zajęć z integracji sensorycznej.
  • Sensoplastyka. Zmysłowe poznawania świata. Twórcze i kreatywne działania stymulujące rozwój dziecka oraz rozwijające wyobraźnię.